| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Forward Current | 1 A |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Reverse Current | 5 µA |
| Forward Voltage | 1 V |
| Reverse Voltage | 400 V |
| Type | General Purpose |
Stock: 2792
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.08977 | $0.89770 |
| 50 | $0.08209 | $4.10450 |
| 100 | $0.07506 | $7.50600 |
| 500 | $0.05505 | $27.52500 |
| 1000 | $0.03694 | $36.94000 |
| 3000 | $0.03224 | $96.72000 |
| 5000 | $0.02813 | $140.65000 |
| 10000 | $0.02436 | $243.60000 |
